Domů » Plastové vratné kelímky představují rozumné ekologické východisko
Marketing

Plastové vratné kelímky představují rozumné ekologické východisko

Ačkoliv je trendem návrat k přírodním materiálům, na plasty bychom neměli hledět skrz prsty. K moderní civilizaci zkrátka patří a samy o sobě nemusí být zdrojem nadměrného znečištění planety. Zásadní roli totiž hraje způsob, s jakým se s plastovými výrobky zachází. Pokud se používají správně, pak je to z ekologického hlediska v pořádku. Dokonce i v případě plastových kelímků.

V kontextu s používáním plastových kelímků nutno dodat, že pro ekologii a udržitelný rozvoj nelze používat jednorázové. To samé však platí také o kelímcích z jiných materiálů. Přechod na jednorázové papírové kelímky může být o něco šetrnější, ovšem stále nejde o uspokojivé řešení problému.

Jak ale tedy naložit s ohromným množstvím plastového odpadu, který decimuje planetu? Odpovědí na otázku, čím nahradit jednorázové kelímky, jsou kelímky vratné.

Vratný kelímek z plastu je možné používat opakovaně – a výrazně tím snížit zátěž životního prostředí. S papírovými nic takového možné není.

Vratné kelímky jsou hitem nejen u mladé generace

Pravděpodobně jste již na vratné kelímky narazili v rámci nějaké akce či párty – a možná vás překvapila vysoká záloha. Její výše ale závisí pouze na obchodní politice daného obchodníka. V každém případě je vidět, že je o tento typ kelímku zájem a pozvolna nahrazuje jednorázovou variantu.

V souvislosti s vratnými kelímky však nestojí za zmínku jen ekologický charakter. Oproti klasickým kelímkům jsou také praktičtější, protože se vyrábí jako pevnější, a tudíž u nich nehrozí, že se při trochu větším stisku promáčknou (což končí vylitím obsahu).

Za zmínku stojí také atraktivní vzhled. Vratné kelímky lze opatřit potiskem a využívat je jako marketingový nástroj. Stydět se za ně nemusí ani provozovatelé restauračních provozů – stačí jen zvolit správný typ (kromě klasického designu se vyrábí také kelímky s implementovaným víčkem a brčkem apod.).

Pokud vás sortiment vratných kelímků zaujal, podívejte se na nabídku společnosti ELASTO FORM Bohemia, v níž najdete i svačinové boxy a široké spektrum dalších výrobků vhodných pro praktické i reklamní účely.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.