Domů » Posuňte se v podnikání studiem MBA, BBA, LLM či DBA
Vzdělání

Posuňte se v podnikání studiem MBA, BBA, LLM či DBA

Podnikání vám stagnuje? Nevíte, jakým směrem se dál ubírat? Potřebujete zase dodat nový náboj? Možná to bude znít zvláštně, ale novou krev do žil a spoustu inspirace vám může dodat studium. Ne, nemusíte se znovu zapisovat na vysokou. Máme na mysli profesní formu vzdělávání.

Nejvíce je všude vychvalované studium MBA (Master of Business Administration), ovšem ony existují i jiné formy profesního vzdělávání. BBA (Bachelor of Business Administration) je předstupněm MBA, DBA (Doctor of Business Administration) na něj naopak navazuje. Pak je tady ještě LLM zaměřené na právo, výběr tedy máte široký.

Co vám dá profesní studium?

Všechny výše jmenované typy studia jsou určeny pracujícím, podnikatelům i zaměstnancům středního a vyššího managementu. Je jim šito na míru, ukazuje jim nové trendy, učí je řešit praktické problémy. Dozví se spoustu nových informací z oblasti financí, marketingu, řízení lidských zdrojů, informačních systémů, komunikace, strategického i projektového řízení a dalších oblastí.

Zaměstnanci mohou profitovat také z toho, že drtivá většina absolventů těchto studijních programů získá do roka lepší pracovní uplatnění a zvýší se jim finanční ohodnocení.

Studujete kompletně online

Studium se mírně liší podle toho, na které vzdělávací instituci se ho rozhodnete absolvovat. Obvykle probíhá většina vzdělávání online, musíte absolvovat pouze několik osobních výukových bloků konaných o víkendu. Například Oxford Business Education Institut (OBEI) však nabízí možnost absolvovat online MB, BBA, DBA i LLM zcela z domova. Díky tomu může nabídnout i nižší cenu za studium. V OBEI si nevolíte žádnou specializaci, studium je zaměřené obecně. Velkou výhodou je celosvětová platnost diplomu díky mezinárodní akreditaci IACBS.

Průběh studia si řídíte sami

Studujete tedy z domova a tehdy, kdy vám to vyhovuje. Ráno, o polední pauze nebo večer. MBA studenti zvládnou průměrně za 10 měsíců, BBA z 8 měsíců, DBA za 13 a LLM za 9. Rychlíci však MBA absolvují i za 4 měsíce. Záleží jen na vás, jak moc lačníte po nových informacích.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.