Domů » Povinné ručení v roce 2014? Opět se bude zdražovat!
Finance

Povinné ručení v roce 2014? Opět se bude zdražovat!

Přestává se vám líbit, kolik vám pojišťovna účtuje za povinné ručení? Pokud jste si v minulých letech zvykli na velmi nízkou cenu pojistného, měli byste si rychle odvyknout. Sazby se totiž v několika minulých kvartálech poněkud změnily a jak se zdá, zdražování bude pokračovat i nadále. Další možností je vypovědět stávající smlouvu a poohlédnout se po mnohem výhodnější variantě. Zajímá vás, jak toho docílit? A co vlastně pojišťovny vede ke zdražování? Odpovědi se dozvíte v dnešním článku.

Psal se rok 2000 a Česká pojišťovna ztratila monopol na povinné ručení. Ostatní pojišťovny reagovaly poměrně rychle – rozšířily své portfolio, při čemž ceny logicky výrazně spadly. Motoristé se mohli radovat a to na velmi dlouhou dobu. Poté, co pojišťovny začaly nabízet pojištění také prostřednictvím svých partnerů přes internet, bylo již tak levné povinné ručení ještě levnější. Ale všeho do času. Pojišťovny se nedávno nechaly slyšet, že cena pojistného nestačí ke tvorbě rezerv a začalo zdražování. Některé zvýšily sazby nepatrně, jiné citelně a zdaleka nejvíce se zdražování dotklo takzvaných rizikových klientů (řidiči, kteří přišli o bonusy povinného ručení, taxislužby, autopůjčovny…).

Zvyšování cen povinného ručení začalo pozvolna a vypadá to, že bude pokračovat i v následujícím roce. Chystaná změna občanského zákoníku (pojišťovny budou nuceny zvýšit náhradu škod) by mohla znamenat dokonce až 10 % nárůst cen. Existuje vůbec způsob, jak za povinné ručení ušetřit?

Jistě, že ano. A je jednodušší, než jste si možná mysleli. Fakt, že většina pojišťoven podražila ještě neznamená, že se ke stejnému kroku uchýlily všechny subjekty. Některé pojišťovny stále nabízí velmi výhodné pojištění a je jen na vás, zda budete platit více než doopravdy musíte. Chcete-li ušetřit, využijte povinné ručení porovnání a najděte si levnější pojistku i bez toho, aniž byste museli obcházet jednotlivé pojišťovny. Online srovnání je rychlé a přesné a bude-li se vám některá z nabízených variant zamlouvat, jednoduše si ji sjednáte.

2 Comments

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Ráda bych se zeptala, když budu srovnávat ceny povinného ručení do konce roku 2013, bude srovnání povinného ručení aktuální pro sjednání v roce 2014. Jde mi o to, aby srovnání nebylo ke dni poptávky, ale od 01.01 2014 Děkuji

    • Dobrý den,

      pokud je mi známo, srovnávače pracují s aktuálními údaji. Jakmile pojišťovny ceny zvednou, změní se údaje i v kalkulátorech. Srovnání tedy bude platné ke dni poptávky. Bližší informace vám jistě ochotně sdělí podpora na vybraném porovnávacím serveru.

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.