Kancelář

Pozornost si zaslouží i osvětlení v kanceláři. Proč vsadit na LED?

Budiž světlo. Bez něj bychom se museli spoléhat na úplně jiné smysly a bůhví, jak by to na světě vypadalo. A proto – kde se nám nedostává světla přirozeného, pomáháme si umělými zdroji. A zatímco doma se nad jejich výběrem pozastavujeme a svědomitě hledáme ten nejlepší, v kanceláři nás to netrápí. Což je škoda, protože přechodem z fluorescenčního na LED osvětlení můžete jen získat. Jaké jsou výhody technologie a proč nemá smysl s výměnou žárovek a dalších zdrojů čekat?

Úspora peněz a energie

Pokud jste si pořídili LED osvětlení či kompaktní zářivky domů, pak vás zřejmě nemusíme s nejzajímavější výhodu energeticky úsporných světelných zdrojů seznamovat. Moderní LED osvětlení funguje při mnohem nižším příkonu než klasické žárovky. Při srovnatelném množství světla je spotřeba výrazně nižší – v praxi se může jednat i o více než 75 %.

Světlo, které svítí velmi dlouho

Předpokládáme, že v kanceláři máte na práci úplně jiné věci než častou výměnu zdrojů světla. V případě LED osvětlení si se životností nemusíte lámat hlavu – vydrží svítit mnohonásobně déle než halogenové osvětlení a samozřejmě nesrovnatelně déle než klasická žárovka. A protože čas jsou peníze, ušetří vám spoustu finančních prostředků souvisejících údržbou kanceláře i v tomto ohledu.

LED osvětlení nahází uplatnění nejen v kancelářích, ale také v halách a dalších provozech. | Foto: ecologic.sk

Příjemné světlo bez čekání

Každý, kdo má zkušenosti s halogenovými či tradičními zdroji světla, moc dobře ví, že když se žárovka poprvé rozsvítí, trvá až několik minut, než poskytne maximální výkon. I v tomto směru jsou LED žárovky mnohem lepší. LED čipy svítí na maximum bez zbytečného čekání. Což je ostatně jeden z důvodů, proč je tak oblíbené průmyslové LED osvětlení.

A co je ještě lepší? Intenzitu osvětlení si můžete nastavit podle libosti, čímž si pracovní prostředí přizpůsobit tak, aby vám maximálně vyhovovalo. Potřebujete snad další důvody pro výměnu stávajících strojů za LEDky?

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní software pro řízení projektů eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.