Domů » Proč jsou citáty tak oblíbené?
Zajímavosti

Proč jsou citáty tak oblíbené?

Literatura obecně to v dnešní době nemá vůbec jednoduché. Lidé totiž čtou stále méně. Zástupci starší generace sem tam něco přečtou, mladí lidí mají na starosti mnoho atraktivnějších činností, než je louskání klasiky. Lidé středního věku by si možná něco přečetli, ale většinou jsou časově tak vytížení, že mají knihy v knihovničce jen tak pro okrasu. Co se však těší oblibě a to jak u starších, tak u mladých, jsou citáty.

 

Citát je doslovně opakovaný výrok, či doslovné znění z díla spisovatele. Tedy tak definuje citát wikipedie. Citáty vycházejí v různých sbornících podle žánru či autora. Čtení citátů je pro mnoho lidí atraktivnější, než čtení knížek. Pokud nechcete utrácet za tištěné publikace, můžete si stovky či dokonce tisíce citátů najít na webu.

 

Existují specializované weby, které jsou naplněny citáty známých autorů či osobností. Velmi dobrým příkladem je peoplelovepeople.com, kde naleznete celou řadu známých i méně známých citátů všeho druhu.

 

Citáty najdou své uplatnění i v praxi. Pokud někdo z vašich blízkých slaví narozeniny či pořádá svatbu, určitě mu budete chtít věnovat přání. Přání s trefným citátem bude jistě velmi originální a často i vtipné. Na internetu je citátů dostatek a jistě se Vám podaří nalézt ten správný, kterým dotyčného potěšíte.

 

Naprosto nejoblíbenější jsou citáty o lásce, které vyhledávají zejména mladí lidé. Šťastně či nešťastně zamilovaní u citátů rozjímají a přemýšlejí o tom, zda na nich není něco pravdy. A ono většinou je. Naši předkové, kteří citáty vyřkli velmi dobře věděli, o čem mluví.

 

Jinou kategorií jsou budhistické citáty, které jsou velmi hluboké a donutí nás k zamyšlení nad existencí a smyslem života. Pokud máte dostatek volného času a už Vás nebaví trávit každou volnou chvilku na Facebooku, podívejte se po citátech a pobavte se u nich.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

eWay-CRM je inovativní Outlook CRM systém, jenž vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.