Podnikání

Proč mít sídlo firmy v Praze?

Téměř jistě jste zaznamenali trend tzv. virtuálních sídel, které si právnické osoby zřizují především v Praze a analogicky i dalších velkých městech. Připravili jsme pro vás ucelený seznam výhod, které vás možná motivují k tomu, abyste sídlo své firmy přestěhovali do stověžaté matičky Prahy i vy.

Prestiž na prvním místě

Položte si jednoduchou otázku. Obchodovali byste raději s firmou se sídlem v malém městě na okraji republiky, nebo s někým z Prahy? Samozřejmě nemůžete být tak krátkozrací, abyste si obchodní partnery vybírali jen podle tohoto kritéria, ale prestiž je z psychologického hlediska přeci jen důležitá. A to nejen pro obchodní partnery, ale také pro klienty.

Praha má šarm a osobité mikroklima. Je centrem českého byznysu a vaše firma se může stát jeho součástí. Sídlo v hlavním městě je zkrátka mnohem lukrativnější než kdekoliv jinde.

Tip: Chcete tisknout levně a přesto kvalitně? Pořiďte si kvalitní tonery Xerox!

Podstatné jsou i další výhody

Prestiž je jedna věc, nicméně pokud budete podnikat v hlavním městě, dostane se vám i mnoha jiných bonusů. Zbavíte se závistivé konkurence, která je pro menší města typická. V anonymní atmosféře Prahy se vám bude dýchat mnohem příjemněji a navíc předejdete častým kontrolám ze strany úřadů. Není tajemstvím, že pravděpodobnost šikany je mnohonásobně nižší. Návštěva z pánů z „berňáku“ se zde koná v průměru jednou za deset let.

Mezi nejčastější důvody, proč se podnikatelé rozhodnou pro virtuální sídlo v Praze, patří:

  • cenová úspora (není nutné pronajímat fyzickou kancelář)
  • časté stěhování firmy
  • nemožnost zápisu sídla firmy v místě provozovny

V rámci objektivity bychom měli zmínit i jedno negativum. Tím, že adresu firmy přesunete do Prahy, přestanete podporovat region, ve kterém skutečně působíte. Většina podnikatelů s tím ale problémy nemá. Jak se k tomu postavíte vy – založíte si s.r.o. v Praze, nebo ne?

 

Nakopněte podnikání!

Notebook domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Spolehlivé CRM řešení eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.