Podnikání

Prodej nemovitostí k podnikání: Kde je hledat?

Výběr sídla podnikání je úplně stejně důležitý jako volba vlastního domova. Jde o to, abyste sídlili v dobré lokalitě, v blízkosti měli všechny potřebné služby a zároveň byli snadno k nalezení pro zákazníky. Jenže kde takovou kancelář najít?

Na prodej nemovitostí k podnikání je lepší podívat se na specializované stránky. Můžete pátrat na webech realitních kanceláří či developerů, kteří prostory k podnikání přímo vytváří. Obvykle se tam dají výsledky filtrovat podle lokality.

Prodej nemovitostí rozhodně nestagnuje

Zejména v hlavním městě stále přibývá dalších a dalších obchodních center a kancelářských budov. Městem se totiž nese informace, že jich je málo. Opak je však pravdou. Sehnat kancelář v Praze není až tak složité. A je to možné i se slevou. Prodej komerčních nemovitostís 10% letní slevou nabízí například PSN.

Prodej nemovitostí

Dnešní trend jsou shell&core prostory

Když se pustíte do hledání vhodných prostor, u velké spousty inzerátů si jistě všimnete záhadného označení shell&core. Co znamená? Pod tímto označením se skrývají prostory, které jsou prodávány v základní úpravě bez finálních úprav interiéru. Firmy takové prostory vyhledávají často, protože si je mohou přizpůsobit naprosto dle svých potřeb. Na druhou stranu v tomto případě nemůžete počítat s tím, že si nemovitost koupíte, přestěhujete se a začnete fungovat. Zařizování bude trvat nějaký čas a také si vyžaduje dodatečné náklady.

Jak se vyznat v pojmech provázejících prodej komerčních nemovitostí?

Typicky se komerční nemovitosti na prodej označují jako tzv. nebytové prostory. Nelze v nich tedy bydlet, ale můžete v nich provozovat kancelář, obchod apod. Pokud sháníte vyloženě místo pro obchod, hledejte inzeráty s názvem obchodní prostory. Většinou bývají v přízemí a obohacené o výlohu.

Nejvíce vám ale každopádně vždycky prozradí osobní prohlídka. Vytipujte si tedy pár objektů a jeďte se podívat.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní software pro řízení projektů eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.