Domů » Protiprůvanové lamelové clony z PVC sníží vaše náklady za teplo
Podnikání

Protiprůvanové lamelové clony z PVC sníží vaše náklady za teplo

Ceny energií rostou s nimi především náklady za vytápění. Hledáte-li odpověď na otázku, jak omezit únik tepla v potravinářském nebo jiném provozu, máme pro vás tip na efektivní řešení. V zámoří a mnoha západoevropských zemích se běžně využívají tzv. protiprůvanové clony. V posledních letech se stále častěji objevují i u nás a pokud jste o nich ještě neslyšeli, přečtěte si o jejich výhodách.

Co je to protiprůvanová clona a proč se vyplatí i vám?

Protiprůvanové či lamelové clony mají velmi jednoduchý koncept. Jde o soustavu pásů z měkčeného PVC, které jsou uchyceny k nosné liště (plast nebo pozink). Po rozhrnutí se plastové lamely vrátí zpět do původní polohy a nedochází tak ke zbytečnému vyvětrávání a úniku tepla. Měkčené PVC je odolné a tvale pružné.

Montáž protiprůvanové clony je stejně jednoduchá jako clona samotná. K instalaci nebudete potřebovat žádnou speciální techniku a zvládnete ji i svépomocí. Využití lamelových clon v praxi je velmi pestré – hodí se do pěších průchodů do míst, kde pravidelně projíždí technika. Tedy všude, kde by byly nepraktické dveře nebo vrata.

Plastové lamelové clony se vyplatí také v případě mrazírenských a chladících boxů, komor a vitrín. Další výhoda tohoto opatření spočívá v redukci nadměrného hluku a v neposlední řadě také ke snížení prašnosti. Pracoviště, ve kterém jsou v průchozích místech namontovány clony, mají vyšší hygienický standard a dochází ke zlepšení celkové pracovní pohody zaměstnanců. Za zmínku stojí také prodloužení životnosti chladících agregátů a snížení četnosti servisních oprav.

Špičkové plastové clony ze zámoří

Zmínili jsme, že v USA používají lamelové clony běžně a není divu, že kvalitní systémy pochází právě odsud. Rozhodnete-li se pro úsporu nákladů za energii pomocí protiprůvanových clon, obraťte se na společnost RONAX DEVICES s.r.o. Český dodavatel prodává vysoce kvalitní produkty z USA a to ve standardním, shrnovacím a posuvném provedení. V nabídce nechybí ani speciální plastové clony pro sekční vrata. Zajímají vás podrobnosti? Najdete je na www.ronax.cz.

2 Comments

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Dobrý den,

  společnost, ve které pracuji, zvažuje nákup lamelových clon za účelem snížení průvanu a tepelných ztrát. Především nás zajímá tepelná úspora, kterou lamelové clony přinesou.

  Máte nějakou simulaci výpočtu této úspory? Na příkladu nějaké místnosti (rozdíl mezi variantou bez clon a se clonami)?

  Děkuji Vám za informaci a přeji hezký den!

  S pozdravem

  Roman Blažek

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.