Domů » Půjčka pro problémové klienty aneb když to nejde v bance
Půjčky a úvěry

Půjčka pro problémové klienty aneb když to nejde v bance

Dostat se do skupiny tzv. „problémových klientů“ je poměrně snadné. Často stačí i drobné nedorozumění, kdy se úhrada splátky nepřipíše na účet věřitele včas (např. kvůli špatně zadanému variabilnímu symbolu). Podstatné je, že statut problémového klienta zavírá dveře u banky i jinak solidním klientům, kteří by splátkový kalendář bez problémů ukočírovali. Patří mezi ně i vy, ale přesto se nechcete nároku na půjčku vzdát? Šanci máte, ale budete muset zavítat pro mikropůjčku do nebankovního sektoru.

Výhody a nevýhody půjček pro problémové klienty

Půjčka pro problémové klienty není ničím novým a na nebankovním trhu již nějaký ten pátek existuje. Máte-li záznam v registru dlužníků (ať už z jakéhokoliv důvodu) nebo jen nejste schopni doložit skutečnou výši příjmů, v bance neuspějete. Nebankovní společnosti však nabízí schůdné řešení v podobě rychlých krátkodobých půjček. Výše těchto produktů se pohybuje od několika set do několika tisíc korun a mezi společné znaky patří kratší doba splatnosti (obvykle několik dní až týdnů) a vyšší roční procentní sazba nákladů. RPSN je ovšem nutné brát s rezervou – u krátkodobého úvěru je hodnota ve stech až tisících procentních bodů zavádějící.

Pro mikropůjčky navíc nemusíte nikam chodit – postačí kliknout sem, vyplnit online formulář a vyčkat na schválení. Zanedlouho vám peníze přistanou na účtu a vy je budete moct využít dle potřeby.

Která mikropůjčka je ta “nej”?

Mezi prověřené krátkodobé úvěry patří také půjčka Kredito24, která je momentálně poskytována až do výše 15 000 Kč s dobou splatnosti 1 až 30 dnů. Omezení se týká nových klientů, kteří si mohou půjčit maximálně 5 000 Kč.

A co na mikropůjčky říká náš čtenář Martin z Pelhřimova?

Překvapilo mě, že mi banka odmítla půjčit i menší částku. O svém záznamu v registru jsem se dozvěděl až na pobočce. Na nic jsem nečekal a vyřešil své drobné (ale akutní) finanční problémy mikropůjčkou. Celková splatná částka byla mnohem přijatelnější než případné důsledky nezaplacených výdajů.

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

eWay-CRM je inovativní Outlook CRM systém, jenž vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.