Domů » Registrace ochranné známky: Nepodceňujte její význam!
Marketing

Registrace ochranné známky: Nepodceňujte její význam!

Vstupujete na trh s úžasnou službou nebo produktem, ale máte strach, že se na vás přiživí konkurence? Je oprávněný. Naštěstí existuje efektivní způsob, jak parazitování na značce zamezit a získat nástroj, kterým ostatním takříkajíc klepnete přes prsty. Krást se nemá a kopírování je svým způsobem krádež jako vyšitá. Nedopusťte, aby vaše snaha a podnikatelské ambice přišly vniveč a zvažte registraci ochranné známky!

V čem spočívá registrace ochranné známky a k čemu je dobrá?

Ochranná známka patří k nejspolehlivějším nástrojům právní ochrany. Používá se k identifikaci organizací, výrobků i služeb a zajišťuje, aby konkurence nemohla provádět nekalé kopírování. Může se jednat o slovo, celou frázi, symbol, logo, vzájemnou kombinaci prvků a v neposlední řadě i o tvar (např. unikátní sklenice Coca Cola).

Ochranná známka slouží k vyjádření postavení svého majitele na trhu vůči ostatním subjektům a pomáhá při udržení soutěžní pozice. Mimo to má i další funkce – rozlišovací, monopolizační a ochrannou. Usnadňuje spotřebitelům výběr, odkazuje na původ zboží/služby a zbavuje je anonymity. V neposlední řadě slouží i jako ukazatel jakosti produktu a tedy i ochrana spotřebitele.

Jak probíhá registrace ochranné známky?

Ať už je váš důvod pro registraci ochranné známky jakýkoliv, nevyhnete se určitému byrokratickému procesu. V České republice registrace probíhá na Úřadu průmyslového vlastnictví a po důkladném posouzení je známka zapsána do rejstříku.

Chcete ušetřit spoustu času? Registrujte ochrannou známku online!

Nemáte čas a jen velmi neradi řešíte administrativní záležitosti? Pak se vám bude hodit tip na nový online nástroj Patentoid. Služba je určena pro fyzické osoby, OSVČ, jednatele firem, manažery, marketingové specialisty a ostatní potenciální zákazníky, kteří vyžadují rychlost a jednoduchost. Registraci ochranné známky objednáte v několika krocích na www.patentoid.cz a pak jen vyčkáte, až vás úřad vyrozumí o zařazení do rejstříku.

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.