Domů » Šetřete papír, naučte se používat elektronický podpis
Tipy

Šetřete papír, naučte se používat elektronický podpis

Existuje spousta malých kroků, kterými můžeme přispět k zachování naší přírody. Jedním z nich je například omezení plýtvání papírem. Víte, kolik stromů musí každoročně padnout, abychom si vytiskli a podepsali své pracovní dokumenty? Přitom by vše šlo vyřešit elektronicky.

Trochu nás v tom popohnala pandemie COVID-19. Najednou jsme se museli naučit řešit online i to, co jsme vždycky dělali papírovou formou. Například jsme si online vyměňovali a podepisovali dokumenty. Dnes už je totiž možné použít zcela spolehlivý elektronický podpis.

Elektronický podpis i v telefonu

Elektronický podpis je jednoduchý, rychlý a zvládnete ho vytvořit přes počítač i telefon. Můžete použít ručně psaný podpis vytvořený prstem, stylusem či tabletovou podložkou. I ten se těžko napodobuje, je-li zachycen speciálním softwarem, který obsáhne tvar podpisu, tlak, rychlost či počet zdvihů. Nebo lze využívat tzv. digitální podpis, tedy elektronický certifikát odolný vůči neoprávněné manipulaci. Ten je nejbezpečnějším typem elektronického podpisu současnosti.

Vše vytvoříte v české aplikaci Signosoft

Jak na to? Potřebujete nástroj na podepisování dokumentů, v Česku je velmi rozšířený výtvor české firmy Signosoft. Tento software vám umožní zadat elektronický podpis online velmi rychle skrze prohlížeč či mobilní aplikaci. Na trhu má 80% podíl, už s ním bylo podepsáno přes 10 milionů dokumentů a využívají ho mnohé firmy. Brzy bude dostupná i osekaná verze zdarma pro domácnosti.

Naučte se používat Signosoft

Aktuálně nabízí Signosoft zdarma podepsání prvních pěti dokumentů, což je vhodné množství na to, abyste se s ním naučili pracovat. V brzké době totiž vypustí osekanou variantu, jež bude zdarma napořád. Tímto krokem společnost vychází vstříc zejména domácnostem a menším firmám. Každý by měl mít možnost podepisovat dokumenty elektronicky.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.