Podnikání

SketchUp: Výkonný CAD software vás v mnoha ohledech příjemně překvapí

Hledáte výkonný CAD software, který vám umožní tvorbu 3D modelů? V tom případě se pohodlně usaďte. Představíme vám populární nástroj, který je postaven na odlišném základu než klasické CAD programy, ale přesto se vám s ním bude perfektně spolupracovat. SketchUp se stane vašim věrným pomocníkem, bez kterého si posléze nebudete moct představit efektivní práci.

Proč se vyplatí používat SketchUp

CAD software SketchUp se v současné době využívá napříč mnoha obory. Používají ho lidé, kteří se pohybují ve strojírenství, průmysloví designeři, architekti, výrobci nábytku a další. Jde o výkonný 3D skicář a modelář, který umožňuje tvorbu trojrozměrných modelů od koncepční fáze návrhu až po vypracování podrobných detailů.

Práce ve SketchUp je velmi intuitivní, probíhá přímo v 3D prostoru a umožňuje velmi rychlou tvorbu modelu. Ten lze zobrazit v různých stylech – od pokrytí různými materiály až po efekt ručně kreslené skicy. Za zmínku stojí také možnost tvorby efektní 3D prezentace a přítomnost 2D prezentačních nástrojů (např. model LayOut).

Používáte starší verzi? Zvažte pořízení SketchUp 2015!

Nedávno vyšel SketchUp 2015, která nabízí ještě více funkcionalit než předchozí verze. Konkrétně jde o „Face-Finder“ – kód, který software využívá k vytváření ploch ve chvíli, kdy uživatel modeluje. Vylepšení doznaly také operace, např. „rozbít“, což si uvědomít především při tvorbě modelů v extra velikosti.

Díky vlastním stylům je vykreslení modelu podstatně rychlejší. Přibyla nová položka „rychlé styly“ v okně stylů, a to včetně těch, které vytvořil uživatel.

Přibyly také nové nástroje jako rotující obdélník, 3bodový oblouk, polygon, kontrola pravopisu v LayOut. Zároveň byly přepracovány štítky a u materiálů byla přidána funkce umožňující smazání všech materiálů na modelu.

Chcete-li si nejnovější verzi CAD software SketchUp vyzkoušet bezplatně, nainstalujte si 30denní demo verzi. Více na www.3epraha.cz.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

CRM pro efektivnější podnikání

Přečtěte si, co je CRM systém a jak vám může být nápomocen i ve vašem podnikání.