Domů » Správný čas pro výhodnou hypotéku
Půjčky a úvěry

Správný čas pro výhodnou hypotéku

Pro mnoho z nás je jediným východiskem vedoucím k vlastnímu bydlení hypotéka. Bez hypotéčního úvěru se většině lidí zkrátka nepodaří v dohledném intervalu našetřit dost peněz na to, aby si mohli koupit byt nebo rodinný domek. To samé platí o nebytových prostorách pro účely vašeho podnikání. Shrnuto a podtrženo, nemáte-li v kapse několik set tisíc, nebo ještě lépe milionů korun, budete se muset spokojit se současným bydlením. Pokud silně uvažuje nad tím, že si o hypotéku zažádáte, neodkládejte to. Banky v současné době nabízí velmi výhodné podmínky, které by byla velká škoda nevyužít. Pokud jste ještě o hypotéku nežádali, jistě vás bude zajímat, jak celý proces probíhá.

Nízké hypotéční úroky lákají

V našich končinách je nejpopulárnější klasická bankovní hypotéka, ke které mají lidé největší důvěru. Alternativou mohou být americké hypoteky z nebankovního sektoru, o těch však někdy příště. Bankovní hypotéky jsou bezpečným finančním produktem, která vám pomůže splnit sen o vlastním bydlení. Bezpečné proto, protože banky neschválí úvěr někomu, kdo by ho nebyl v budoucnu schopen splácet. Samozřejmě, že stát se může všechno, ale nárok mají (na rozdíl od americké hypotéky) pouze klienti s dostatečně vysokým příjmem. Připravte se tedy na to, že budete muset výši příjmů doložit, jinak vám banka úvěr neschválí. Vzhledem k velké konkurenci se bankovní instituce přehánějí v nabídce nižších hypotéčních úroků, což je pro nás klienty obrovským lákadlem.

Již hypotéku máte? Refinancujte si ji

Sjednali jste si hypotéku již před několika roky a její podmínky vám nevyhovuji? Mnohé banky nabízí takzvané refinancování hypotéky, což není nic jiného, než to, že budete splácet za mnohem výhodnějších podmínek, než dříve. Hypotéky se v současné době opravdu nemusíte bát. Jděte do toho a splňte si sen o vlastním bydlení co nejdříve.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.