Podnikání

Srdce strojírenství leží na Vysočině

Strojírenství má v naší republice dlouhou tradici. Jedním příkladem za všechny může být firma ŽĎAS, a.s. ze Žďáru nad Sázavou na Vysočině. Firma se drží na trhu již skoro 70 let, vyrábí nejrůznější tvářecí stroje a zařízení pro zpracování válcovaných výrobků, provádí těžké i lehké obrábění, montáž i testování jednotlivých výrobků.

Žďas má v současné době přes dva tisíce zaměstnanců, a řadí se tak k největším zaměstnavatelům v regionu. V roce 2017 činil jeho obrat přes 90 000 tis. euro, produkce je dodávána do bezmála 50 zemí po celém světě.

Výrobky pro nespočet odvětví

Ze Žďáru nad Sázavou míří produkce do automobilového, strojírenského, dopravního, metalurgického, energetického, ale i ropného průmyslu nebo jaderné energetiky. Stroje ke pracování kovového odpadu, výkovky, odlitky či hydraulické lisy jsou zapotřebí ve spoustě objektů.

Mnohé produkty ze Žďasu jsou vyhlášené i daleko v zahraničí. Například mobilní nůžky na šrot značky Žďas jsou nejprodávanější v Evropě. Jsou totiž snadné na ovládání i přepravu, zákazník si navíc může zvolit mezi dieselovým a elektro pohonem.

Služby pro zákazníky a partnery

Žďas má k dispozici spoustu skvělých strojů zařízení. Patří k nim například hydraulická zkušebna, která slouží nejen k vlastní výrobě. Otestovat výsledky své výroby zde mohou partneři a zákazníci. Těm firma pomáhá také s opravami a modernizacemi jejich stávajících strojů. Nezaměřuje se tedy pouze na výrobu, ale také na služby zejména pro jiné výrobní firmy.

Prostory firmy jsou obrovské

Dokážete si představit, jak vypadají stroje vyrábějící jiné stroje? Areál firmy Žďas nacházející se na kraji města nedaleko nádraží je gigantický. V halách najdete frézky, brusky, soustruhy, vyvrtávačky, elektroerozivní stroje, ale i moderní techniku jako 3D a 5D obráběcí centra či optická 3D měřicí zařízení. Žďas je obrovská strojírenská společnost, která naší republice dělá ve světě dobré jméno.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní software pro řízení projektů eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.