Domů » Stavíte dům a komplikuje vám práci růst cen?
Finance

Stavíte dům a komplikuje vám práci růst cen?

Světová ekonomika díky pandemii Covidu-19, růstu cen ropy a s ní spojené dopravy a dalších složitých okolností kolem nás podražuje na všech frontách. Jídle, oblečení, cestování i nemovitostí.

A bohužel právě růst cen stavebních materiálů komplikuje nejen jednoduché rekonstrukce samotným majitelům, ale také stavebním firmám, které dokončují stavby s již schválenou kalkulací. Proto se může stát, že od sjednaných smluv firmy odstoupí pro nemožnost dodržení podmínek a rozpočtů. A to je pro ty, kteří chtějí a potřebují bydlet veliký problém.

Pakliže se to týká i vás, jak se můžete nejlépe k situaci postavit?

Především buďte připraveni opravdu na vše a obrňte se trpělivostí. Je třeba počítat s několika věcmi, jako je pozdější dodání různých druhů materiálů, či omezené množství, nebo výrazné zdražení. Týká se to dřeva, kovů, izolačních materiálů i sádrokartonů.

S jakoukoliv rekonstrukcí či výstavbou se snažte oslovit kvalitní firmy, které se zabývají kompletním servisem, třeba potrubním systémem na míru, a jsou schopni zajistit a dodat vše včetně těsnění, trubek, rychlospojek v rozumném termínu a dle domluvy.

Dostali jste se do fáze, kdy vám schází konkrétní materiál? Můžete jej poptat po okolí u již dokončených staveb, ze kterých můžete získat přebytky či navštívit různé internetové servery a bazary. Stejně tak tam můžete inzerovat i váš nevyužitý stavební materiály a pomoci tak někomu jinému.

A jak s financováním rozestavěné stavby?

Pakliže teprve hypotéku vyřizujete, počítejte s nárůstem cen a navyšte si částku o dvacet procent, než je vaše původní představa. Stejně tak si pomůžete s úvěrem či překlenovacím úvěrem. Nebo naopak zkuste nějaký ten rok s výstavbou počkat.

Nabízí se otázka, zda půjdou ceny zase dolů?

Odborníci se shodují na tom, že ceny bohužel i nadále porostou a zastaví se nejdříve v horizontu několika měsíců až let. Za vše vděčíme zvýšené poptávce a omezené nabídce.

Věříme, že splnit si vlastní sen o bydlení je sice v této době složité, ale jistě ne nemožné.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.