Domů » Stavíte dům a komplikuje vám práci růst cen?
Finance

Stavíte dům a komplikuje vám práci růst cen?

Světová ekonomika díky pandemii Covidu-19, růstu cen ropy a s ní spojené dopravy a dalších složitých okolností kolem nás podražuje na všech frontách. Jídle, oblečení, cestování i nemovitostí.

A bohužel právě růst cen stavebních materiálů komplikuje nejen jednoduché rekonstrukce samotným majitelům, ale také stavebním firmám, které dokončují stavby s již schválenou kalkulací. Proto se může stát, že od sjednaných smluv firmy odstoupí pro nemožnost dodržení podmínek a rozpočtů. A to je pro ty, kteří chtějí a potřebují bydlet veliký problém.

Pakliže se to týká i vás, jak se můžete nejlépe k situaci postavit?

Především buďte připraveni opravdu na vše a obrňte se trpělivostí. Je třeba počítat s několika věcmi, jako je pozdější dodání různých druhů materiálů, či omezené množství, nebo výrazné zdražení. Týká se to dřeva, kovů, izolačních materiálů i sádrokartonů.

S jakoukoliv rekonstrukcí či výstavbou se snažte oslovit kvalitní firmy, které se zabývají kompletním servisem, třeba potrubním systémem na míru, a jsou schopni zajistit a dodat vše včetně těsnění, trubek, rychlospojek v rozumném termínu a dle domluvy.

Dostali jste se do fáze, kdy vám schází konkrétní materiál? Můžete jej poptat po okolí u již dokončených staveb, ze kterých můžete získat přebytky či navštívit různé internetové servery a bazary. Stejně tak tam můžete inzerovat i váš nevyužitý stavební materiály a pomoci tak někomu jinému.

A jak s financováním rozestavěné stavby?

Pakliže teprve hypotéku vyřizujete, počítejte s nárůstem cen a navyšte si částku o dvacet procent, než je vaše původní představa. Stejně tak si pomůžete s úvěrem či překlenovacím úvěrem. Nebo naopak zkuste nějaký ten rok s výstavbou počkat.

Nabízí se otázka, zda půjdou ceny zase dolů?

Odborníci se shodují na tom, že ceny bohužel i nadále porostou a zastaví se nejdříve v horizontu několika měsíců až let. Za vše vděčíme zvýšené poptávce a omezené nabídce.

Věříme, že splnit si vlastní sen o bydlení je sice v této době složité, ale jistě ne nemožné.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.