Domů » Stmelte kolektiv a pořádně se pobavte
Zajímavosti

Stmelte kolektiv a pořádně se pobavte

Každý podnikatel, který vede větší firmu velmi dobře ví, že přátelský kolektiv není samozřejmostí. Právě naopak. V mnoha firmách panuje až nečekaná rivalita a mnozí spolupracovníci, místo aby pracovali, jsou mezi sebou na ostří nože. Taková situace je ve firmě neúnosná a často vede k nižší efektivitě práce. V extrémních případech si „kolegové“ doslova podkopávají nohy a snaží se toho druhého shodit. Obvykle před šéfem, případně se schodů. Takový kolektiv je samozřejmě z dlouhodobého hlediska neudržitelný a nabízí se několik možností, jak situaci řešit.

První možností je narušitele kolektivu vyhodit na dlažbu s tím, že si má jít rozbíjet týmového ducha ke konkurenci. Co však dělat v případě, že je onen pracovník velmi kvalitní a odvádí sakra dobrou práci? Pokud je takových zaměstnanců více, vyhazov opravdu není tím nejvhodnějším řešením. Raději vyzkoušejte druhou možnost – kolektiv stmelit.

Zde se nabízí několik variant. Můžete všechny kolegy pozvat na firemní večírek. Ty však mnohdy nedopadnou dobře a z na první pohled konzervativních a klidných lidí se stanou rockeři, kteří na večírku ztropí pořádnou paseku. Možná, že si nyní říkáte, že je zde každá rada drahá a raději necháte zaměstnance, aby dál pracovali v nepříjemné atmosféře. Nabízí se však další možnost – pokusit se vytvořit týmového ducha prostřednictvím sportu. Tedy samozřejmě kolektivního sportu.

Vyberte si sportovní odvětví, o kterém si myslíte, že se líbí největšímu počtu zaměstnanců a vyhlaste velký turnaj. A nebo ještě lépe – vyhlaste turnaj, kterého se bude účastnit i konkurenční firma. Sestavte tým, ve kterém budou jak ženy, tak muži a dejte se do toho. Jděte na věc profesionálně a udělejte z Vašich kancelářských krys nefalšované sportovce. Když ne tělem, tak alespoň dresem. Dresy dodají všem hráčům pocit, že nejde jen o obyčejný turnaj, ale o něco velkého. Na internetu seženete velmi levné fotbalové dresy či parádní hokejové dresy. Zkrátka dresy na jakýkoliv sport si vzpomenete. Vsaďte na nabídku, kterou na internetu prezentuje český výrobce dresů DD Sport a nechte udělat Vašim zaměstnancům dres na míru i se jménem a logem firmy. Uvidíte, že po turnaji rivalita mezi zaměstnanci opadne a budou se více soustředit na to, aby rozdrtili konkurenci.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.