Domů » Survival Kit 2015: Příručka pro zahraniční investory, kteří mají zájem o jižní Moravu
Podnikání

Survival Kit 2015: Příručka pro zahraniční investory, kteří mají zájem o jižní Moravu

Zahraniční investoři jsou nedílnou součástí motoru, který žene ekonomiku většiny zemí. Ta naše není výjimkou a bez přílivu cizího kapitálu by bylo hospodářství úplně jinde. Jenomže přesvědčit investiční společnosti a podnikatele není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Alfou a omegou je potlačit jejich strach z rizik a argumentovat, proč by měli „pustit“ žilou právě v tom či onom regionu. Zásadním problémem může být nedostatek informací, které sice jsou dostupné na webu, ale většinou jsou neúplné, roztříštěné, zavádějící nebo zcela mylné. A právě to spoustu potenciálních investorů odradit. Naštěstí existují světlé výjimky a my vám jednu z nich představíme. Ať už stojíte v pozici investora, nebo se ho snažíte přimět ke správnému rozhodnutí, bude se vám hodit „příručka pro přežití“. Projekt Survival Kit 2015 cílí na region jižní Moravy a je nabitý aktuálními daty.

8 kapitol, které by si měl každý investor přečíst

Survival Kit to South Moravia 2015 je online bible, kterou by si měli investoři pro jižní Moravu přečíst od prvního do posledního písmena. Stojí za ní Regionální rozvojová agentura jižní Moravy, která se publikaci příručky věnuje již 13 let. Současná verze obsahuje veškeré podstatné informace rozdělené do osmi přehledných kapitol.

První kapitola cílí na geografické podmínky, členění regionu a na specifika obyvatel. Investor de dozví o vše o pracovní síle, což může být rozhodující především pro větší výrobní společnosti. Samozřejmostí jsou detailní grafy, statistiky a rozbory. Nechybí ani přehled o vzdělání a kvalifikaci práceschopných obyvatel a v neposlední řadě informace o významných subjektech napříč všemi ekonomickými odvětvími.

Investice pro jižní Moravu

Co se týče dalších kapitol, týkají se aktuálních právních úprav podnikatelských aktivit, zakládání společností, účetnictví a daňového systému, spolupráce s jihomoravskými institucemi a vízové povinnosti. Poslední sekce se věnuje praktickým informacím o práci a životě na jižní Moravě.

Užitečná je také sekce s adresami kulturních center a sítí, náboženských komunit, konzulátů a zastoupení, škol a služeb pro cizince.

Co ještě byste měli vědět o Survival Kit 2015?

Informace jsou primárně dostupné v angličtině, nicméně web je lokalizován také do českého jazyka. Chcete-li si osvěžit informace o regionu a získat nové poznatky i přesto, že neovládáte cizí jazyky, máte šanci. Příručka je k mání také pro majitele chytrých telefonů a tabletů. Ti si ji mohou zdarma stáhnout v podobě mobilní aplikace (pro iOS i Android).

Co dodat závěrem? Survival Kit 2015 je vysoce propracovaný projekt, který na českém internetu nemá konkurenci. Doufáme, že se vám díky němu podaří získat zahraniční investice do ČR (anebo utvrdit sebe sama o výhodnosti investic).

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

eWay-CRM je inovativní Outlook CRM systém, jenž vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.