Domů » Titul MBA vám vydláždí cestu k úspěchu
Zajímavosti

Titul MBA vám vydláždí cestu k úspěchu

Není to tak dávno, co byl vysokoškolský titul výsadou a propustkou k dobře placené pozici. Vzhledem k rostoucímu počtu absolventů s vysokoškolským vzděláním však vzrostly také nároky zaměstnavatelů a dnes na ně titulem velký dojem neuděláte. V případě MBA by však pohovor mohl dopadnout úplně jinak.

Chcete-li své šance na přijetí u významné nadnárodní společnosti radikálně zvýšit, měli byste začít uvažovat s některém ze speciálních postgraduálních programů Master of Business Administration. Výuky se mohou zúčasnit pouze absolventi vysokých škol, kteří dosáhli nižšího nebo vyššího stupně vysokoškolského vzdělání a kromě toho mohou prokázat několikaletou praxi v oboru. V zahraničí je titul MBA velmi prestižní a vypovídá o nadprůměrných manažerských schopnostech. Délka studia se pohybuje mezi 2 až 3 lety a cena jednoho semestru na zahraničních školách činí 10 000 až 20 000 €. Za semestr v nejvyhlášenějších institucích však můžete zaplatit i více než 50 000 € za semestr.

Studium je koncipováno tak, aby studenti vstřebali dostatek teorie, ale zároveň rozvíjeli své schopnosti a dovednosti. Výuka probíhá v angličtině a lektoři se snaží studenty zapojit do středu dění. Výjimkou nejsou ani didaktické hry a modelové příklady konkrétních situací, které se studenti snaží vyřešit.

Studium MBA, ale i nižšího stupně BBA (Bachelor of Business Administration) nabízí i některé tuzemské instituce a to za mnohem nižší cenu než ty zahraniční. Jednou z akreditovaných škol je i Business Institut, který se chlubí širokou nabídkou studijních programů. Najdete mezi nimi i oblíbený cestovní ruch a strategický management. Další informace najdete na oficiálních webových stránkách businessinstitut.cz. Titul MBA je investice, která se vám bude celý život zúročovat. Máte-li možnost se programu zúčastnit, využijte ji!

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.