Domů » Titul v oboru MBA Řízení lidských zdrojů: Proč byste ho měli mít i vy?
Management

Titul v oboru MBA Řízení lidských zdrojů: Proč byste ho měli mít i vy?

Někdo míří nízko, někdo zase vysoko. A jak to máte vy? Spokojíte se s průměrnou mzdou, průměrnými benefity a nezáživnou pracovní náplní? Pokud si pohráváte s myšlenkou na raketový kariérní postup, pomozte si titulem. Ale ne ledajakým – máme na mysli titul, který má v dnešní době skutečnou váhu. Vaši cenu na trhu práce zvýší tři písmena za jménem. Zkratka MBA označuje titul Master of Business Administration a my vám prozradíme, proč si ho zaměstnavatelé a personální agentury tak cení a přikládají mu váhu. Zaměříme se na program MBA Řízení lidských zdrojů, který lze studovat na jedné z nejprestižnějších českých manažerských škol Business Institut.

Jaký je reálný význam titulu MBA?

První programy MBA vznikly v USA na počátku 20. století v době industrializace země. Jádro studijních programů pokrývá mnoho oblastí byznysu včetně účetnictví, financí, marketingu, lidských zdrojů a souvisejících oborů.

U nás zažívá studium MBA boom až nyní. Jednotlivé programy jsou nastaveny tak, aby rozvíjely manažerské dovednosti a praktické zkušenosti uchazečů. Jsou vhodné pro absolventy vysokých škol se zaměřením na management, ale také pro podnikatele, zaměstnance státní správy a další cílové skupiny.

Titul MBA získaný na prestižní manažerské škole má velkou váhu, protože slouží jako garance hlubokých praktických zkušeností a znalostí.

Proč studovat program Řízení lidských zdrojů?

Program Řízení lidských zdrojů seznamuje účastníky se strategickými přístupy k lidským zdrojům v organizaci, trendy v oblasti řízení lidských zdrojů a s personálními aktivitami a procesy. Studium se úzce zaměřuje na klíčové faktory personálního segmentu v organizaci, problematiky organizační kultury, stimulaci a pracovní spokojenost zaměstnanců a související témata. Lektoři kladou důraz na personální plánování, řízení pracovního výkonu, obsazování pracovních míst, vzdělávání a osobní rozvoj pracovníků a v neposlední řadě na výběr a adaptaci nových pracovníků. Nedílnou součástí programu je právní stránka personálního řízení, personální informační systémy a prevence personálních rizik.

Studium programu Řízení lidských zdrojů je vhodné pro personální manažery a specialisty v organizacích, personálním poradenství a v segmentu vzdělávání a osobního rozvoje. A samozřejmě pro všechny pracovníky ve vedoucích pozicích.

Další informace o studiu MBA a jednotlivých programech najdete na www.businessinstitut.cz.

1 Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Zvažujem práve tútu MBA školu ale našla som aj Cambridge Business School. V čom je rozdiel? Programy podobne, referencie úžasné, cena v BI trosku vyššia ale to by nevadilo. Poradí prosím niekto?

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.