Zajímavosti

Tlumte hluk zvenčí!

I když v našich domovech trávíme jen málo času, přece pro nás představují naše útočiště před okolním světem.
Chceme tu tak mít klid od hluku z ulice, ale nejednou doplácíme na pohodlné bydlení v paneláku. Právě blízkost sousedů přivádí do šílenství neustálý hluk z okolí, asi většinu z nás. Pokud tedy nebydlíte na “samotě u lesa” musíte se s touto situací jen smířit. Toto však není jediné řešení.

Pokud se nechcete stěhovat, a protože nemůžeme vyměnit jen sousedy, zbývá jen zvuková izolace. Tato možnost se dostává do popředí stále více, a to právě díky bezprostřední blízkosti lidí v paneláku a nedostatečné izolací samotných stěn již při stavbě. V minulosti totiž byli všichni rádi, že mají konečně kde bydlet a ve snaze rychle vyhovět velké poptávce, se stavěly paneláky bez většího rozmýšlení. Tak se musíte ve starších obytných domech vypořádat s několika nedostatky.

Hluk je tedy jen jednou z nich, ale do našich životů zasahuje často více, než bychom chtěli. Pomoci Vám tedy může akustická pěna, která udrží hluk mimo Vašich čtyř stěn. Dalším nedořešeným problémem však bývají samotné chyby stavby, například i stěn samotných. V rychlosti jakou se domy stavěly je běžné, že křivou stěnu nikdo neřešil. Pokud Vám však takový pohled doma překáží, nezbývá, jen ji překrýt. K tomu můžete použít praktický dřevěný obklad, který vyberete na drevomaterial.sk.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní software pro řízení projektů eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.