Zajímavosti

Udělejte si pauzu, zamkněte kancelář a vydejte se na dovolenou!

Čas od času je třeba udělat za prací tlustou čáru a alespoň na pár dní vypnout. A protože to doma dostatečně dobře nejde (všichni důvěrně známe odpočinek prokládaný několikahodinovým tříděním pošty apod.), vyrazíme spolu za sluncem. Tedy ne teď – do začátku turistické sezony totiž ještě nějaký ten měsíc zbývá, ale i tak vás možná následující řádky naladí na správnou vlnu a nebudete se moct dočkat, až si na zaslouženou dovolenou dopřejete i vy. Udělejme si tedy malý výlet do Chorvatska – země, která je v podnikatelském prostředí známá neuvěřitelně složitými úředními procesy…

Proč letět na Kubu, když máme za rohem Chorvatsko

Chorvatsko, nástupnický stát bývalé Jugoslávie, vyhledávají lidé z podnikatelské sféry mnohem více než pobyt v exotických destinacích. Důvodů je hned několik. Severní Balkán není dost daleko na to, aby se z něj nedalo za pár hodin dojet zpět domů. Nikdy totiž nevíte, kdy vás bude firma potřebovat…Chorvatsko je navíc v globále mnohem klidnější než jiné přímořské státy a je to právě klid, který je pro relaxaci a oěptovné načerpání energie nezbytný.

Zaměřme se však na to, čím je dovolená v Chorvatsku skutečně zajímavá. V prvé řadě je to neskutečně krásná příroda. Kromě rozmanitých pláží a nádherných skalnatých reliéfů na pobřeží je zajímavé i vnitrozemí. Množství národních parků (je jich celkem 8) skutečně stojí za návštěvu. Kromě koupání a potápění si tak užijete i turistiky a výletů na kole.

Pokud vás nekonečné povalování na pláži přeci jen omrzí, udělejte si příjemný den ve znamení prohlídky místní architektury. Chorvatsko je zemí s bohatou historií a spousta památek je na seznamu UNESCO. Mezi ty nejnavštěvovanější právem patří starobylý Dubrovník, Diokleciánův palác ve Splitu či katedrála v Šibeniku (Střední Dalmácie).

Do Chorvatska se samozřejmě jezdí i za zábavou

Zájezdy do Chorvatska samozřejmě potěší i ty, kteří se na dovolené chtějí pořádně pobavit. Kromě vyhlášených kasín zde v posledních letech vzniklo i mnoho klubů a diskoték, ve kterých se pravidelně konají nejrůznější akce. V místních restauracích si nezapomeňte objednat některou z tradičních pochoutek – čevabčiči, ražniči nebo ryby a mořské plody.

Tip na závěr: v rámci optimalizace nákladů využijte lákavou nabídku na last minute Chrovatsko od NewTravel.cz, díky které se dovolená na vašem cashflow sotva projeví 😉

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní software pro řízení projektů eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.