Domů » Úspory za energie lze dosáhnout mnoha způsoby
Finance

Úspory za energie lze dosáhnout mnoha způsoby

Vzhledem k současným bezprecedentním cenám energií není vůbec divu, že chce alespoň pár korun ušetřit každý. Mnozí jsou však schopní se kvůli tomu vrátit mentálně do středověku a svítit doma pomalu i loučemi.

Opravdu nemusíte být na sebe tak tvrdí. Ušetřit docela zajímavé peníze je možné také jinak, a hlavně bez přílišného snížení komfortu.

Nejen na svícení lze ušetřit

Jedním z těch nejjednodušších způsobů, jak dosáhnout energetických úspor, je přestat používat neefektivní vláknové žárovky, ale začít používat konkurenční produkt ve formě LED světel.

Vláknové žárovky i dnes využívá mnoho domácností, jelikož si jich kdysi lidé nakoupili hromady do zásoby. A zcela zbytečně. Jedná se o obrovského žrouta elektrické energie.

Stejně tak jsou náročné na spotřebu i mnohé elektrospotřebiče staršího data. Mezi ty nejžravější patří kupříkladu pračky a ledničky. Hlavně tedy provoz nemoderní lednice vás může stát nemalé peníze, jelikož ta jede víceméně nonstop. Takovýto spotřebič je vhodné co nejdříve vyměnit za nový, ideálně o něco menší, a hlavně daleko úspornější model.

Rovněž se vám vyplatí dát peníze do tlakových hrnců. Nejde o kdovíjak vysokou investici. Dnes i kvalitní papiňák stojí okolo dvou tisícovek, v akci nejspíš i méně. S pomocí takovéhoto hrnce je možné vařit minimálně jednou tak rychleji, než je standard. To mimo jiné znamená i velkou úsporu energií. A je celkem jedno, jestli vaříte na plynu, indukci či elektrickém vařiči.

Ekologická soutěž

Zvýšené náklady za elektřinu a plyn trápí nejen našince, ale v podstatě celý svět. Není tedy divu, že existují soutěže typu E.ON Energy Globe, které nabízejí možnost šikovným lidem se zajímavými nápady vyniknout a prosadit své projekty v reálu. Přihlásit se do soutěže může každý, a tedy také Češi. Vítěz získá krásných 300 000,- Kč.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.