Domů » Úspory za energie lze dosáhnout mnoha způsoby
Finance

Úspory za energie lze dosáhnout mnoha způsoby

Vzhledem k současným bezprecedentním cenám energií není vůbec divu, že chce alespoň pár korun ušetřit každý. Mnozí jsou však schopní se kvůli tomu vrátit mentálně do středověku a svítit doma pomalu i loučemi.

Opravdu nemusíte být na sebe tak tvrdí. Ušetřit docela zajímavé peníze je možné také jinak, a hlavně bez přílišného snížení komfortu.

Nejen na svícení lze ušetřit

Jedním z těch nejjednodušších způsobů, jak dosáhnout energetických úspor, je přestat používat neefektivní vláknové žárovky, ale začít používat konkurenční produkt ve formě LED světel.

Vláknové žárovky i dnes využívá mnoho domácností, jelikož si jich kdysi lidé nakoupili hromady do zásoby. A zcela zbytečně. Jedná se o obrovského žrouta elektrické energie.

Stejně tak jsou náročné na spotřebu i mnohé elektrospotřebiče staršího data. Mezi ty nejžravější patří kupříkladu pračky a ledničky. Hlavně tedy provoz nemoderní lednice vás může stát nemalé peníze, jelikož ta jede víceméně nonstop. Takovýto spotřebič je vhodné co nejdříve vyměnit za nový, ideálně o něco menší, a hlavně daleko úspornější model.

Rovněž se vám vyplatí dát peníze do tlakových hrnců. Nejde o kdovíjak vysokou investici. Dnes i kvalitní papiňák stojí okolo dvou tisícovek, v akci nejspíš i méně. S pomocí takovéhoto hrnce je možné vařit minimálně jednou tak rychleji, než je standard. To mimo jiné znamená i velkou úsporu energií. A je celkem jedno, jestli vaříte na plynu, indukci či elektrickém vařiči.

Ekologická soutěž

Zvýšené náklady za elektřinu a plyn trápí nejen našince, ale v podstatě celý svět. Není tedy divu, že existují soutěže typu E.ON Energy Globe, které nabízejí možnost šikovným lidem se zajímavými nápady vyniknout a prosadit své projekty v reálu. Přihlásit se do soutěže může každý, a tedy také Češi. Vítěz získá krásných 300 000,- Kč.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.