Domů » V autoklíčích jsou ukryté různé funkce
Zajímavosti

V autoklíčích jsou ukryté různé funkce

Malý klíč s plastovou krytkou, který se vejde do dlaně, má za sebou velkou historii. Ani v dnešní době se vývoj nových funkcí pro autoklíče nezastavuje.

Stačí jednou stisknout ovladač

Používáme je denně a většinou nás ani nenapadne se zamyslet nebo vzpomínat, jaké to bylo, když auta ještě neměla centrální zamykání a každé dveře bylo nutné otevřít samostatně a ručně. Mnoho z nás si vybaví vzpomínku z dětství, kdy se zevnitř auta natahoval řidič ke všem ostatním dveřím, aby je odemkl dalším cestujícím a na rady a tipy, jak se dostat do auta, když zámek dveří zamrzne. Dnes stačí jen stisknout tlačítko na ovladači dálkového ovládání centrálního zamykání a máme po starostech, auto odemkneme ještě dřív, než k němu vůbec dojdeme. Klíče od auta dnes schovávají mnoho funkcí a neslouží pouze k tomu, abychom s nimi otočili v zámku zapalování.

Zabezpečení vozu před krádeží

V krytce klíče od auta se schovává i čip s kódem pro imobilizér. Ten mají dnes všechna novější auta v základní výbavě a jedná se o elektronický integrovaný systém zabezpečení vozu. Zjednodušeně řečeno, pokud nemáte správný klíč, který vyšle správný kód do řídící jednotky, aby proběhla správná komunikace, nenastartujete. Hrdinské kousky s vytrhnutím drátů pod volantem a nastartování s jejich pomocí, okoukané z filmů, tak už u aut s imobilizérem nefungují. V plastové krytce klíčů najdeme i dálkové ovládání pro odemykání a zamykání a u novějších aut také další funkce. Čím více funkcí mají klíče, tím složitější je okopírovat. Pokud tedy svůj ztratíte, je potřeba počítat s tím, že výroba autoklíčů nových zabere nějaký čas. Je proto lepší myslet dopředu a pořídit si případně klíče náhradní.

Moderní technologie jdou stále dopředu, některé klíče od auta ho odemknou, pokud se přiblížíte na určitou vzdálenost, a naopak zamknou, když od něj odcházíte.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.