Práce

Včasná první pomoc dokáže zázraky. Na kurzu vás naučí, co a jak

Řidiči mají povinnost poskytnout první pomoc každému zraněnému, pokud mu to jeho vlastní zdravotní stav a další okolnosti alespoň trochu dovolí. Také v „běžném životě“ bychom měli poskytnout první pomoc, a to především když jsme svědkem situace, která by mohla poškozeného ohrozit na životě. Včasná první pomoc dokáže zázraky. Co když ale nevíte, jak na to? Od toho jsou kurzy první pomoci!

Kurzy první pomoci jsou otevřené každému

Možná se spoléháte na to, že zavoláte sanitku a záchranáři se už o nemocného či zraněného postarají. Je pravda, že mu poskytnou profesionální pomoc, než však přijedou, uplynou dlouhé minuty. První pomoc je proto na vás, svědcích! Bez vašeho včasného zásahu by mohl poškozený dopadnout mnohem hůř, možná dokonce umřít, ale když se do první pomoci pustíte, je jeho prognóza mnohem nadějnější!

Základní kurzem první pomoci si projde každý, kdo dělá autoškolu. Kurzy v různého rozsahu absolvují zaměstnanci některých firem, krátké přednášky s praktickou ukázkou se dělají i na základních či středních školách. Informací a zkušeností ovšem nikdy není dost.

Proto existují kurzy první pomoci, které jsou otevřené široké veřejnosti. Účast se doporučuje především řidičům z profese nebo zaměstnancům z firem, kde je vyšší riziko úrazu, přihlásit se ovšem může kdokoli, kdo má zájem zlepšovat své znalosti a dovednosti. Společnost Pyroboss organizuje osmihodinové akreditované kurzy, na kterých se naučíte pomáhat v mnoha různě závažných a nebezpečných situacích.

Bezpečnost je na prvním místě

Dokázat poskytnout první pomoc je důležité, k maximální bezpečnosti na pracovišti jsou ovšem třeba i další opatření. Základem je využívání pracovních oděvů a ochranných rukavic, dále je kladen důraz na protipožární ucpávky, přehledný plán únikové cesty a jeho jasné označení na chodbách i v halách, dodržování pracovních přestávek apod.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní software pro řízení projektů eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.