Domů » Vybudujte síť mikrostránek a podpořte hlavní web. Zn. levně a efektivně!
Internet

Vybudujte síť mikrostránek a podpořte hlavní web. Zn. levně a efektivně!

Hledáte způsob, jak podpořit hlavní projekt? Nebo jen chcete vybudovat nové prodejní kanály pro nejzajímavější produkty a služby? Mezi nejefektivnější způsoby patří tvorba podpůrných mikrowebů (tzv. minisites) a budete-li se držet všech důležitých pravidel, přinese vám síť mikrostránek spoustu užitku. Hlavním předpokladem úspěchu je kvalitní a přínosný obsah, který návštěvníky motivuje ke konverzi. Neméně důležitý je i kvalitní linkbuilding a další formy propagace, ke kterým musíte přistupovat stejně svědomitě jako v případě hlavního webu. Jedinou nevýhodou sítě většího počtu mikrowebů jsou vyšší náklady za webhosting. Ale i ten se dá snadno vyřešit.

Mikrostránky jsou sice mnohem menší než centrální web, ale mají-li za něco stát, je nezbytné je provozovat na webhostingu s podporou databází (tedy klasickém hostingu). V případě většího počtu mikrostránek pak nezbývá, než se smířit s náklady za x webostingů. VPS není vhodné kvůli sdílené IP adrese – budou-li na hlavní web odkazovat několik desítek minisites se stejnou IP adresou, mohla by hlavní web potkat penalizace ze strany vyhledávačů.

Problém lze vyřešit správou mikrowebů prostřednictvím jednotného rozhraní WebPerfect Multi, jehož autorem je internetové studio weto.cz. Jde o administrační systém, ze kterého je možné upravovat obsah všech napojených mikrowebů (na principu zrcadlení uložených dat), pro které není nezbytný klasický hosting. Díky rozhraní WebPerfect Multi mohou mikroweby běžet na jednoduchém hostingu, který podporuje PHP, tedy i free webhostinzích. Výhoda však nespočívá pouze v úspoře financí za webhosting, ale také v efektivnější správě.

WebPerfect Multi disponuje wysiwyg editorem a obsah mikrowebů nemusíte můžete editovat z jediného místa a ne individuálně. Systém obsahuje několik předpřipravených šablon, které lze do jisté míry modifikovat (např. logo, hlavičku, zápatí), ale možná je i implementace vlastního designu. Zajímavá je i možnost sdílené fotogalerie, kterou mohou využívat všechny mikroweby zároveň. Pokud vás budování microsites zaujalo, přečtěte si o něm více na www.webperfect.cz.

Foto: sxc.hu

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.