Zajímavosti

Zakázkový 3D tisk nachází uplatnění napříč mnoha obory. Využijete ho i vy?

Počátky trojrozměrného tisku sahají do druhé poloviny 20. století. Konkrétně do roku 1986, kdy si Chuck Hull nechal patentovat laserový tisk s využitím UV laseru a fotopolymeru. Ani zařízení pracující na principu tzv. stereolitografie nebylo prvním, o něco podobného se totiž pokusil již v roce 1980 Hideo Kodama. Před bezmála čtyřiceti lety byl 3D tisk v plenkách a o současných možnostech využití vývojáři technologií teprve snili. Ty současné jsou o několik mílových kroků vepředu a bez nadsázky se podílí na revoluci mnoha odvětví.

Zakázkový 3D tisk je momentálně naprosto běžnou službou a využívají jej zákazníci napříč širokým spektrem oborů. Jedním z nich jste pravděpodobně i vy. Pokud se zabýváte tvorbou prototypů nebo hledáte někoho, kdo pro vás zajistí sériovou výrobu, obraťte se na 3D tisk Brno. Provozovatel služby Jan Dvorský tiskne drobné výrobky o velikosti od několika milimetrů i větší, několikacentimetrové objekty. Pracovní plocha je velká 330×200×300 mm. Jeho klientelu tvoří především designéři, výrobci hraček, firmy z oborů automotive či strojírenství a další.

Služba Brno 3D tisk disponuje tiskárnami na principu technologie FFM (setkáte se s ní i pod označením FFF). Spočívá v tisku vrstvením taveného materiálu. Oproti klasickému obrábění, v rámci kterého se materiál ubírá, se při tisku naopak přidává a množství odpadu je zanedbatelné.

Tiskne se z různých druhů plastových materiálů s odlišnými vlastnostmi. V nabídce, která se postupně rozšiřuje, nyní najdete PLA, ABS, PET-G, FLEXI a NYLON. Možný je i barevný tisk.

Kolik vás bude 3D tisk stát?

Zjednodušeně platíte za dobu tisku vynásobenou hodinovou sazbou, která začíná na 70 Kč / hod. Jak dlouho tisk potrvá, záleží na požadované kvalitě výstupu, použitém materiálu a dalších specifických požadavcích.

Pokud vás 3D tisk zaujal a chcete se o něm dozvědět více, pokračujte na 3d-tiskni.cz.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet domů i na cesty

Potřebujete pracovat doma i na cestách? Výkonný iPad Pro se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Fakturujte ONLINE!

Hledáte vhodný online nástroj pro fakturace zdarma? Vyzkoušejte bezplatně službu iDoklad! Věříme, že si ji oblíbíte, stejně jako my.

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR!

Chytré investování

Potřebujete poradit s investicemi? Zkušení finanční poradci ze společnosti OVB Allfinanz vám pomohou!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní software pro řízení projektů eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.