Domů » Založte si firmu sami, není to tak složité
Podnikání

Založte si firmu sami, není to tak složité

V minulosti jsme vás informovali několika způsobech, jak snadno a rychle založit firmu bez toho, aniž byste byli nuceni projít poměrně složitou administrativou. Společnost (ať už jde o s.r.o., a.s. nebo e.s.) si lze nechat založit na míru, případně koupit již založenou ready-made společnost. Pro laika, který se v oboru nevyzná a nechce riskovat, že jeho pokus o založení firmy nebude na první pokus schválen, jde sice o efektivní alternativy a často i úspornější, což ale neznamená, že je založení společnosti svépomocí nemožné.

Podrobný postup, jak založit slovenskou s.r.o.

Naopak, dodržíte-li všechna kritéria, pravděpodobně se vám podaří založit společnost hned na poprvé a to i v případě slovenské s.r.o. Vodítkem pro vás může být postup založenie sro firmy, který najdete na www.zalozeniesropostup.sk. Návod je rozložen do dvanácti jednotlivých kroků a je v něm obsaženo vše podstatné.

Nezapomínejte, že se neobejdete bez registračního sídla firmy a právě tehdy se vám bude hodit virtuálné sídlo firmy sro, které vás vyjde na pár euro měsíčně. O tom, jak virtuální sídlo funguje a co od něj můžete čekat, se dozvíte na www.sidlofirmy.sk.

Nezapomeňte se informovat

Zdá se byl zápis do slovenského obchodního registru úspěšný, se můžete kdykoliv přesvědčit na oficiálních stránkách www.orsr.sk. Rovněž doporučujeme sledovat aktuální dění týkající se daní na Portálu daňové sekce Finančního ředitelství SR na www.drsr.sk.

Založit českou, respektive slovenskou firmu nemusí být tak složité, jak se vám na první pohled jeví. Máte-li dostatek času a pevné nervy, jistě budete úspěšní.

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Notebook pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný MacBook Pro 14 M2 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

Co je to zaručená mzda?

Přečtěte si, jaká je aktuálně zaručená mzda a jaká je i její výše, dle profese.

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.