Domů » Založte si firmu. Zn. „Bez problémů“
Podnikání

Založte si firmu. Zn. „Bez problémů“

Začalo být pro vás podnikání v rámci OSVČ nevýhodné a uvažujete nad změnou? Pakliže se vám vyplatí podnikat pod záštitou společnosti s ručením omezeným, ale odrazuje vás komplikovaný proces zakládání firmy, bude vás zajímat, jak vše zvládnout a ani se nezapotit. Věděli jste o tom, že si můžete nechat založit firmu na míru, případně si koupit již založenou s.r.o.? Navíc můžete ušetřit za pronájem kanceláře a mít v obchodním rejstříku jako místo podnikání hlavní město. Ale všechno pěkně popořádku.

Výhody založení společnosti

 

Rádi byste měli vlastní společnost s ručením omezeným, ale slyšeli jste, že je zakládání spojeno se zdlouhavou a nepříjemnou administrativou? Jestliže nemáte chuť ani čas běhat po úřadech a vyřizovat formality, nechte si společnost založit profesionální firmou. Založení společnosti vás sice bude něco stát, na druhou stranu však budete mít jistotu, že bude vaše nová společnost okamžitě a bez průtahů zapsána do obchodního rejstříku. Připravte si však základní kapitál ve výši dvě stě tisíc korun. Nemáte? Nevadí. Zvolte druhou variantu, tedy koupi ready made společnosti.

 

Proč zvolit ready made?

 

Ready made společnosti jsou firmy, které mají svou historii a nějaký ten pátek jsou již zapsány v obchodním rejstříku. Výhody ready made jsou jasné – základní kapitál byl v minulosti složen a účetně vyveden ven. Nebudete tak muset shánět dvě stě tisíc, které jsou pro začínající firmu poměrně vysokým kapitálem. Dejte si však dobrý pozor, zda kupujete společnost bez jakýchkoliv závazků. Vyberte si jako zprostředkovatele renomovanou společnost s prokazatelnými referencemi a předejdete případným sporům. Ready made má ještě jednu výhodu – jedná se o společnost s historií, což může udělat dojem na klienty. Málokdo totiž chce spolupracovat s „rychlokvaškou“.

 

Chcete sídlo firmy v hlavním městě?

 

Společnosti, které nabízí založení firmy či prodávají ready made s.r.o., většinou nabízí i poskytnutí sídla firmy. Pakliže nepotřebujete kancelářské prostory na každý den, můžete si za pár set korun měsíčně pronajmout virtuální kancelář v Praze a získat tak atraktivní adresu. Navíc se velmi sníží riziko, že si na vás v brzké době „posvítí“ kontrola. Ušetříte podstatnou část nákladů za pronájem vlastní kanceláře a mzdy administrativních zaměstnanců. V případě potřeby budete mít k dispozici luxusní zasedací místnost.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha 5 od FINEPU jí rozhodně jsou!

Telefon pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPhone 14 Pro Max se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový program Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.