Domů » Založte si offshore společnost a splňte si sen o podnikání bez daňového zatížení
Podnikání

Založte si offshore společnost a splňte si sen o podnikání bez daňového zatížení

Podnikání bez daňového zatížení je nesplněným snem mnoha podnikatelů. Někteří si ho však přeci jen splnili a začali podnikat prostřednictvím takzvané offshore společnosti. Určitě jste o ni slyšeli i vy – jde o společnost v některé ze zemí, které při splnění určitých podmínek, případně na základě zákona nevyžadují zdanění příjmů, případně nastavily pouze minimální daně. V takzvaných daňových rájích často také odpadá povinnost předložit daňové přiznání a audit.

V souvislosti s daňovými ráji se většině podnikatelů vybaví Seychely, Bahamy, Svatý Kryštof nebo Britské panenské ostrovy. Ve skutečnosti je jich však mnohem více a všechny mají společné, že po majitelích offshore společností vyžadují pouze paušální roční daň ve výši stovek amerických dolarů. A právě v tom tkví největší výhoda offshore podnikání – jiné firmy jsou povinny platit daň podle dosaženého obratu.

Mezi výhody offshore společnosti ale nepatří pouze úplné nebo částečné osvobození od daně z příjmu, ale také osvobození od DPH, daně z dividend nebo kapitálových zisků. Vlastníci těchto společností si cení také anonymitu, žádné nebo minimální požadavky na vedení účetnictví a audit a samozřejmě i zanedbatelné požadavky na výši základního kapitálů a dalších podmínek, které souvisí se založením společnosti.

Offshore podnikání se samozřejmě nemusí vyplatit každému. Pokud si pohráváte s myšlenkou, že i vy začnete využívat výhody, které daňové ráje nabízí, rozhodně své záměry zkonzultujte s odborníky.

Mezi stálice, které se zakládáním offshore společností a souvisejícími službami zabývají již několik desítek let je i skupina INTERNATIONAL COMPANY SERVICES, která v současné době spravuje na 6 000 struktur po celém světě. Na webu mateřské společnosti, která poskytuje služby a poradenství pro střední Evropu, se dozvíte spoustu podstatných informací, které byste měli před založením offshore firmy vědět.

Pokud již takovou strukturu vlastníte, nezapomeňte sledovat sekci aktuality ze světa daňových rájů a offshore společností. Právní prostředí daňových rájů podléhá častým změnám, o kterých byste měli být informováni. Více na www.offshore-firmy.cz.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.