Domů » Živíte se hlavou? Hrejte počítačové hry a nebudete zapomínat
Zajímavosti

Živíte se hlavou? Hrejte počítačové hry a nebudete zapomínat

Patříte k lidem, kteří ke své práci používají mozek? V tom případě je pro vás paměť důležitější než ostatní schopnosti a měli byste si ji pravidelně trénovat. Díky paměti jsme totiž schopni uchovávat a v budoucnu používat důležité informace, které se do nervových spojů zapisují na základě předchozích zkušeností. I u lidí s velmi dobrou pamětí však postupem času některé spoje vyhasínají a informace, které nebyly dostatečně zařazeny, vytěsníme do nevědomí. Zapomínání je lidské a k procesu pamatování zkrátka neodmyslitelně patří. Vedeme proti němu nerovný boj, který nemůžeme nikdy vyhrát. Můžeme ho však výrazně zpomalit. A my vám poradíme jak!

Podle Ebbingausovy křivky zapomeneme nejvíce informací v průběhu několika prvních hodin poté, co je vstřebáme a právě proto bychom si měli nově nabyté vědomosti několikrát zopakovat. Míra zapomínání po týdnu nebo po měsíci se přitom už nijak výrazně neliší. Zajímavý je i fakt, že si pamatujeme až 90 % toho co děláme, ale jen 10 % toho co čteme.

Zapomínání se sice u většiny lidí ve větší míře projevuje až v pokročilejším věku, ovšem u některých jedinců k němu dochází mnohem dříve. Ideálním nástrojem pro trénování paměti jsou logické hádanky, cvičení a počítačové hry. Budete-li tréninku věnovat dostatek času, pravděpodobně paměť výrazně posílíte. Pokud vám tyto metody nepomohou, sáhněte po přírodních doplňcích stravy s obsahem mozkových stimulantů. DMAE, ženšen, gingko biloba, guarana nebo taurin dokáží mozek pořádně nakopnout a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Kromě toho podporují schopnost učení a eliminují poruchy soustředění.

Přírodní přípravky na podporu paměti a soustředění hojně využívají studenti (podle průzkumů dokonce až čtvrtina amerických a evropských studentů), ale také lidé, kteří se živí „hlavou“. Mezi známé doplňky stravy patří i BrainActive, ve kterém jsou obsaženy také potřebné vitamíny a další potřebné látky.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nakopněte podnikání!

Chytré řešení vedení skladu

Pro vedení skladové evidence je ERP systém Money nejlepším řešením.

Investice do nemovitostí

Hledáte zajímavou investici? Nové byty na prodej Praha od FINEPU jí rozhodně jsou!

Tablet pro podnikatele

Potřebujete být online v práci i na cestách? Výkonný iPad Pro 2021 se stane vašim nejlepším pomocníkem!

MZDY A PERSONALISTIKA

Potřebujete efektivní nástroj pro mzdovou problematiku? Využijte spolehlivý mzdový HR systém Vema!

CRM pro efektivnější podnikání

Inovativní CRM v Outlooku eWay-CRM vám pomůže s úspěšným rozvojem podnikání.